En Doğru Seçiminiz

Bakım ve Tamir

Bakım ve Tamir Hizmetlerimizle Alakalı Sıklıkla Sorulan Sorular

Mücevherinizin bir ömür boyu kullanılmasını sağlamak için, dikkat ve itina ile korunması gerekir.
 
Mücevherinizi kullanırken aşağıdaki uyarıları dikkate almanızda yarar vardır:

Kaba işlerle uğraşırken mücevherinizi kullanmayınız ya da takmayınız.

Mücevherlerinizin güçlü klorlu çamaşır suyu ile temas etmesine izin vermeyiniz. Pırlanta zarar görmez ama metal renginin matlaşmasına ya da bozulmasına neden olabilir.

Mücevherlerinizi karışık bir şekilde bir mücevher kutusuna koymayınız. Birbirlerini çizmeleri olasıdır.

Mücevherlerinizi tek tek kağıt mendile sararak küçük bir plastik torbada ya da kese içinde saklayınız.

İnci Zümrüt gibi değerli taşların canlılığını kaybetmemesi için hava alması ve ten teması gerektiğinden uzun süre kapalı bırakmayınız.

Adelisa.com üzerinde satın aldığınız pırlanta ve mücevherlerinizin tamiratını Formlar sekmesinde yer alan bakım talep formunu doldurarak bize ulaştırıp yapabilirsiniz.

Mücevheriniz tamir durumunu öğrenmek için lütfen bize Tel: +90212 638 3320 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

2 yıl süresince Adelisa Pırlantalarınız garanti kapsamındadır. Kullanım talimatlarına uygun şekilde kullanılan ve sorun oluşan pırlantalar bu 2 yıl süresince ücretsiz tamir edilirler.

Garanti kapsamı dışında olan tamr talepleri uzmanımızca değerlendirildikten sonra size tamir ücreti bildirilir. Tamir edilmesi yönünde sizden onay alındıktan sonra tamire başlanır.

Adelisa.com garanti süresi olan 2 yıl süresince kullanma talimatlarına uyulan pırlanta ürünleri için ücretsiz tamir servisi sunuyor.

Adelisa.com pırlanta ürünlerinin bakım ücretleri ürün elimize ulaşıp uzmanımız tarafından incelendikten sonra size bildirilmekte ve sizin onayınız sonrasında işleme alınmaktadır.

Mücevher Bakımı mı nasıl yaparım başlıklı ilgili maddeye bakınız.

Genel olarak su pırlanta yada mücevgherinize zarar vermez. Fakat klorlu sular mücevherlerinize zarar verebilirler.

Müşterilerin yılda en az bir kez mücevher bakımını yapmalarını öneririz. Düzenli olarak takılan ürünler birkaç ayda bir temizlenmeli ve kontrol edilmelidir. Düzenli olarak takılan tüm parçalar için geçerlidir.

Parçayı ne sıklıkta giydiğinize bağlı olarak ayda bir kez bir parlatma bezi kullanmanızı öneririm. Hafif aşındırıcı bez zamanla metali aşındırabileceğinden günlük kullanım önerilmediğini unutmayın.

Adelisa.com üzerinden Bakım talep Formunu doldurup yönergeleri izleyip kayıp taşlarınızın tamirini yaptırabilirsiniz. Elimize pırlantanız ulaştıktan sonra mücevher uzmanımız tarafından yapılan inceleme sonrası size tamir ücreti bildirilir ve sizin onayınıza göre hareket edilir.

Kayıp olan mücevherinizin tekini yeniden üretilebilir olmadığına göre bu soruya verdiğimiz cevap değişmektedir.

Sorunuza cevap almak için bize Tel: +90212 638 3320 n9olu telefondan ulaşabilirsiniz.

Hassas değerli taşlar için yumuşak bir bulaşık deterjanı ve ılık su içeren yumuşak bir fırça kullanın. İyice durulayın ve temiz, yumuşak bir bezle kurulayın.