En Doğru Seçiminiz

Kullanım Şartları

Site Kullanımınız Bu Şartlar ve Koşullara Bağlıdır

Site kullanımı öncesi aşağıda yazılı olan Kullanım Şartlarını dikkatlice okuyunuz.

Adelisa Günallar Altın Sanayi ve Ticaret Limited Şirket’inin kayıtlı markasıdır.

1. Giriş

Bu Kullanım Koşulları https://adelisa.com (“Web Sitesi” veya “Site”) için geçerlidir. Site, Günallar Altın Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından işletilmektedir ve şirket site içinde Adelisa marka adıyla anılacaktır. Site genelinde “site”, “biz” ve “bizim” terimleri Adelisa’yı ifade eder. Gerçek veya Tüzel kişiler yani çevrimiçi müşteriler kullanıcı, ziyaretçi veya müşteri olarak ifade edilecektir. Adelisa, bu Sitede bulunan tüm bilgiler, araçlar ve hizmetler dahil olmak üzere bu Web Sitesini, burada belirtilen tüm hükümleri, koşulları, politikaları ve bildirimleri kabul etmeniz koşuluyla size, kullanıcıya hizmet sunmaktadır. Bu Siteyi kullanmanız, bu Kullanım Koşullarını peşinen kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu Koşullar, Hizmete erişen veya Hizmeti kullanan tüm ziyaretçiler, kullanıcılar ve diğerleri için geçerlidir.

Siteye erişerek veya siteyi kullanarak bu Koşullara bağlı kalmayı kabul edersiniz. Koşulların herhangi bir kısmına katılmıyorsanız, Siteye erişiminizi sonlandırınız.

Kullanıcı ve satıcı arasında yapılan sözleşmeler kullanım koşullarına uyulmadığı durumlarda geçersiz sayılacaktır.

Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, bu Koşulları herhangi bir zamanda değiştirme veya değiştirme hakkını saklı tutarız. Bir revizyon önemliyse, yeni şartların yürürlüğe girmesinden en az 30 gün önce kullancılarımıza bildirimde bulunmaya çalışacağız. Neyin önemli bir değişiklik oluşturduğu tamamen bizim takdirimize bağlı olarak belirlenecektir.

Site üzerinde gerçekleştirdiğiniz erişim, arama ve/veya üyelik oluşturma ve her türlü işlem kullanım koşullarına bağlı kalmayı gerektirir.

2. Sitede Bilgilerin Eksikliği, Doğruluğu ve Güncelliği

Bu Sitede sunulan bilgilerin doğru, eksiksiz veya güncel olmaması durumunda Adelisa sorumlu değildir. Bu Sitedeki materyal yalnızca genel bilgi için sağlanmıştır ve birincil, daha doğru, daha eksiksiz veya daha zamanlı bilgi kaynaklarına danışılmadan karar vermek için tek dayanak olarak güvenilmemeli veya kullanılmamalıdır. Bu Sitedeki malzemeye güvenmenin riski size aittir. Bu Site belirli tarihsel bilgiler içerebilir. Geçmiş bilgiler mutlaka güncel değildir ve yalnızca referansınız için sağlanmıştır. Bu Sitenin içeriğini herhangi bir zamanda değiştirme hakkımızı saklı tutuyoruz, ancak Site’deki herhangi bir bilgiyi güncelleme yükümlülüğümüz yok. Sitede yapılan değişiklikleri izlemenin sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul edersiniz. Bazı öğeler, ekran varsayılanları ve fotoğraf teknikleri nedeniyle gerçek boyuttan biraz daha büyük veya daha küçük görünebilir. Diğer öğeler, ayrıntıları açıkça göstermek için gerçek boyuttan daha büyük veya tüm öğeyi göstermek için gerçek boyuttan daha küçük olarak temsil edilebilir.

ADELISA ürünlerinin sitede kullanılan imajlarının gerçeği birebir yansıtması için her türlü teknik donanımı sağlıyor olsada kullanıcıya ait kişisel bilgisayarların renk ayarlarına bağlı olarak çeşitli farklılıklar ortaya çıkabilir. Buna bağlı oluşabilecek herhangi bir hata ya da yanlışlıktan ADELISA sorumlu değildir. Ürün ve/ya site kullanımı hakkında yaşanabilecek her türlü sorunda kullanıcının destek@adelisa.com e-posta adresinden Müşteri Hizmetleri Departmanıyla iletişime geçme hakkı saklıdır.

3. Üçüncü Taraf Hizmetleri Hakkında

Hosting hizmetlerimizi Amazon AWS tarafından sağlanmaktadır. Hosting hizmetinin kullanımı ile iligli Amazon AWS kullanım şartlarını incelemeniz gerekli olabilir.

Sitedeki belirli içerik, özellik ve işlevler üçüncü taraflara (topluca “Üçüncü Taraf Sağlayıcılar”) ait olabilir ve bunlar tarafından işletilebilir. Bu tür içeriği, özellikleri ve işlevleri (topluca “Üçüncü Taraf İçeriği”) kullanımınız ve bunlarla etkileşiminiz ayrı hüküm ve koşullara tabi olabilir. Bu durumda, bu Kullanım Koşullarının Üçüncü Taraf İçeriğini kullanımınız için geçerli olmayacağını ve bu Üçüncü Taraf Sağlayıcılar tarafından sunulan kullanım koşullarına tabi olacağınızı ve bunlara uyacağınızı kabul edersiniz.

ÜÇÜNCÜ TARAF SAĞLAYICILARIN EYLEMLERİ VEYA İHMALLERİNDEN SORUMLU OLMADIĞIMIZI VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE SORUMLU OLMADIĞIMIZI VE YUKARIDAKİ KISIMLARLA BAĞLANTILI OLARAK SİZİN İÇİN HERHANGİ BİR TALEP VEYA DİĞER DAVA NEDENLERİNİN GEÇERLİ OLACAĞINI KABUL EDİYORSUNUZ. SAĞLAYICILAR VE BİZİM DEĞİL. 

4. Adelisa.com Hesabınız

Web Sitesinde bir hesap oluşturursanız, hesabınızın güvenliği sizin sorumluluğunuzdadır, hesap altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden ve hesapla bağlantılı olarak yapılan diğer işlemlerden de aynı şekilde tamamen siz sorumlusunuz.

Bizden gelen bildirimler ve diğer iletişim gereken konular için iletişim bilgileriniz ve ödeme bilgileriniz dahil olmak üzere doğru, güncel ve eksiksiz bilgiler sağlamayı ve sürdürmeyi kabul edersiniz. Hesabınızla bağlantılı olarak yanlış veya yanıltıcı bilgiler kullanamaz veya başkalarının adı veya itibarına ticaret yapamazsınız ve Adelisa.com, uygunsuz veya yasa dışı olduğunu düşündüğü veya Adelisa.com’u üçüncü şahısların iddialarına maruz bırakma ihtimali olan herhangi bir bilgiyi değiştirebilir veya kaldırabilir. Parolanızı kullanarak yapılan tüm ifadelerden ve meydana gelen eylemler veya ihmallerden sorumlu olacağınızı kabul edersiniz. Bize sağladığınız bilgilerin doğruluğunu onaylamak için farklı adımlar atabileceğimizi kabul ediyorsunuz. Kullanıcı adınızın ve şifrenizin gizliliğini korumak için makul adımları atmaktan sorumlusunuz. Bilgilerinizin, hesabınızın veya diğer güvenlik ihlallerinin her türlü yetkisiz kullanımını derhal Adelisa.com’a bildirmekle yükümlüsünüz. Adelisa.com, bu tür eylemler veya ihmallerin bir sonucu olarak ortaya çıkan her türlü zarar da dahil olmak üzere, tarafınızca yapılan herhangi bir eylem veya ihmalden sorumlu olmayacaktır.

5. İade Politikası

Bu Sitedeki satışlar İade Politikamıza tabidir. 

 

6. Site İçeriğinin Kullanımı

Bu Sitedeki tüm içerik (bunlarla sınırlı olmamak üzere metin, tasarım, grafikler, logolar, ikonlar, resimler, ses klipleri, indirmeler, arayüzler, kod ve yazılımın yanı sıra bunların seçimi ve düzenlenmesi dahil) ADELISA’nın münhasır mülkiyetindedir ve ADELISA, lisans verenlerine veya içerik sağlayıcılarına aittir ve telif hakkı, ticari marka ve diğer geçerli yasalarla korunmaktadır. Kişisel ve ticari olmayan kullanımınız için Sitede bulunan materyale erişebilir, kopyalayabilir, indirebilir ve yazdırabilirsiniz, ancak eriştiğiniz materyalde görünen herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer tescilli bildirimi değiştirmemek veya silmemek, kopyalamak, indirin veya yazdırın. Herhangi bir materyalin değiştirilmesi, dağıtımı, iletimi, performansı, yayınlanması, yayınlanması, yüklenmesi, lisanslanması, tersine mühendislik, devredilmesi veya satılması veya bunlardan türetilmiş çalışmaların oluşturulması dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Sitedeki içeriğin diğer her türlü kullanımı Siteden elde edilen bilgiler, yazılımlar, ürünler veya hizmetler veya Sitenin ASDELISA ile rekabet eden amaçlarla kullanılması açıkça yasaktır. Zaman zaman güncellenebileceğinden, Sitede görüntülenen tüm ek kısıtlamalara uymayı kabul edersiniz. ADELISA, herhangi bir kişinin bu Siteye kaydını reddetme veya iptal etme, herhangi bir kişiyi bu Siteden çıkarma veya herhangi bir nedenle herhangi bir kişinin bu Siteyi kullanmasını yasaklama hakkını saklı tutar. ADELISA veya lisans verenleri veya içerik sağlayıcıları, ilgili tüm fikri mülkiyet hakları dahil olmak üzere Sitede sağlanan materyalin tam ve tam mülkiyetini elinde tutar ve bu materyali size ADELISA’NIN takdirine bağlı olarak herhangi bir zamanda iptal edilebilir bir lisans kapsamında sağlar. ADELISA, bu Sitedeki materyalleri kullanmanızın ADELISA ile bağlantısı olmayan üçüncü şahısların haklarını ihlal etmeyeceğini ne garanti ne de beyan eder. 

7. Web Sitesi Kullanıcılarının Ürün ve/veya Hizmetlerle Alakalı Sorumluluğu 

Web Sitesine, Ürünlere ve / veya Hizmetlere erişimimiz ve bunların tüm kullanımınız yasal olmalı ve bu Koşullara ve sizinle Adelisa.com arasındaki diğer anlaşmalara ve sözleşmelere uygun olmalıdır. Web Sitesine, Ürünlere ve / veya Hizmetlere erişirken veya bunları kullanırken, her zaman medeni ve saygılı bir şekilde davranmalısınız.  
 
Aşağıda sözü edilen sebeplerden herhangi biri için Web Sitesinin, Ürünlerin ve / veya Hizmetlerin herhangi bir şekilde kullanımını özellikle yasaklıyoruz:

• Kabul edilen internet protokolüne uymayan herhangi bir şehir, eyalet, ulusal veya uluslararası yasa veya yönetmeliği ihlal edecek şekilde cezai bir suç teşkil edecek davranışlarda bulunmak;

Telif hakkı sahibi olmadığınız veya sahibinin yayınlama iznine sahip olmadığınız sürece, telif hakkı alınmış veya başka bir şekilde üçüncü bir tarafa ait materyalleri kullanmak, iletmek veya yayınlamak;

Sahibi olmadığınız veya sahibinin izni olmadıkça, ticari sırları açığa çıkaran materyalleri iletmek, iletmek veya yayınlamak;


Bir başkasının fikri mülkiyetini, mahremiyetini veya tanıtım hakkını ihlal eden materyalleri iletmek, iletmek veya yayınlamak

Web Sitesine veya ağlarımıza veya güvenliğine herhangi bir şekilde müdahale etmeye çalışmak veya Web Sitemizi başka herhangi bir bilgisayar sistemine yetkisiz erişim sağlamak için kullanmaya çalışmak

Size yönelik olmayan verilere erişmek veya erişim yetkiniz olmayan bir sunucu veya hesapta oturum açmak; 

Uygun yetkilendirme olmaksızın bir sistem veya ağın güvenlik açığını incelemeye, taramaya veya test etmeye veya güvenlik veya kimlik doğrulama önlemlerini ihlal etmeye (veya böyle bir girişimde başarılı olmaya) teşebbüs etmek;

 

8. Kullanım koşulları kampanya veya teklifler için geçerli değildir

Bu Kullanım Koşulları, Sitede satışa sunduğumuz kampanyalı ürün veya özel teklifler ile hizmetler için geçerli değildir. Özel kampanya, teklifler ve hizmetler birlikte gelen ayrı hüküm ve koşullara tabidir. 

9. Siparişler, Fiyat ve Ödeme

Sipariş verilirken ödeme onayı ile birllikte kullanıcı bu kullanım koşullarını peşinen kabul eder. Site üzerinden yapılan her türlü alışveriş bu kullanım koşulları kapsamında bağlayıcı bir anlaşma teşkil ve ödeme onayı sonrası sipariş kullanım koşullarında belirtilen koşullar haricinde iptal edilemez.

Siparişiniz size gönderilen e-posta ve/veya SMS ile size bildirilir. Bu kullanacı ve site arasında bir anlaşma olduğunu ifade etmez. Anlaşma siparişiniz onaylandıktan sonra ve/veya ürünler teslimata hazır olana kadar geçerli değildir.

Siparişinizin onaylandığına dair ayrıca kullancıya bir bildirim yapmak zorunda değiliz. Siparişi verilen ürünlerin sevkiyata hazır hale getirilmesi siparişin onaylandığı anlamında gelir.

Siparişinizi herhangi bir sebep belirtmeden reddetme hakkımızı saklı tutarız.

Alt-tedarikcilerin her türlü hatasına bağlı olarak ortaya çıkacak sorunlara bağlı olarak siparişiniz tedarik edilemiyorsa durumu kullanıcıya en kısa sürede bildirmek ve yapılan ödemeyi geri ödemekle yükümlüdür.

Yasal olarak bağlayıcılığı bulunan bu sözleşme kullanım koşulları ödeme onayı öncesinde kullanıcının onayına sunulur. Onay veritabanına kaydedilir ve bu kullanıcının bu sözleşmeyi sipariş öncesi bu sözleşmeyi kabul ettiğinin kanıtı olarak sayılır. Kullanıcı ve site arasında doğacak her türlü muhalefet durumunda bu veriler reddedilemez kanıt olarak kullanılabilir.

Taksitli Satışlarda tam ödeme gerçekleşene kadar ürünlerin mülkiyeti ADELISA’ya aittir.

Kullanıcı tarafında doğacak ( ödeme sorunları, kredi kartı ödemeleri ile ilgili bilgi sahteciliği, iflas .vb) sözleşmeden çekilme hakkımızı saklı tutar ve kullanıcı tarafına gönderilen ürünlerin tamamını iade etmeyi kabul eder.

Site üzerinde yer alan ürün yada hizmetlerin fiyatlarını ve yapılacak indirimleri haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Uzun mesafeli sözleşmeler kapsamında yer alan koşullar dahilinde kargo ücretleri uygulanabilir ve kullanıcı bunları ödemekle yükümlüdür.

Herhangi bir nedenle; yazım hatası ya da sisteme bağlı hatalardan kaynaklı, fiyat hatası ve/veya ürün bilgilerinde olan herhangi bir yanlış sebebiyle sipariş sürecinde, sipariş onayı sonrası yada ürünler nakliye hazır hale geldiğinde dahi klullanıcıya ek sorumluluk getirmeden siparişi iptal etme hakkını saklı tutarız. Az önce söz edilen sebeplerden kaynaklı kullanıcının eline geçmiş ürünlerin geri iadesini isteyebiliriz.

10. Kargo ve Kargo Ücretleri

Bütün yurtiçi gönderileri Yurtiçi kargo aracılığıyla gönderilmektedir.

Bütün yurtdışı gönderileri UPS aracılığıyla ile gönderilmektedir.

Yurtiçi gönderilen kargo ve teslimatlar ücretsizdir. Yurtdışı kargo ücretleri aksi belirtilmedikçe değişiklik gösterebilir.

İade edilen ürünlerin kargo ücretleri iade koşullarına bağlı olarak düzenlenir.

Kargo şirketiyle alakalı aksıklardan site sorumlu değildir.

Sitede seçili ürünlerin tahmini teslimat tarihleri kullancıya gösterilmektedir. Yaşanabilecek aksaklıklara bağlı olarak teslimat tarihinde yaşanabilecek geçikmeler kullanıcıya bildirilir.

Tek siparişte birden fazla ürün siparişi durumunda sipariş edilen ürünler ayrı ayrı kargolanabilir. Bu durumunda herhangi bir kargo maliyeti yansıtılmaz.

Kargo sırasında ve kargo teslimat tarihi ile ilgili oluşacak her türlü risk; kayıp, çalınma yada hasar, geç teslimat; kullanıcıya aittir.

Ancak ürün kargoya tesliminden sonra ürünle alakalı olan kayıp hasar gibi riskler kargo firmasına aittir. Kargo firması ürünü kullanıcıya teslim ettiğinde kargo tamamlanmış olur. Bu nedenle kargo çalışanı ürünü kullanıcıya teslim ettiğinde paketin açılıp ürünün tam, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edildiğinden emin olma yükümlülüğü kullanıcıya aittir. Ürünü teslim alındığında tüm yükümlülük kargo’dan kullanıcıya geçer. Teslimat sırasında sözkonusu eksik, kayıp ya da hasar durumunda kargo çalışanına tutanak tutturmak ve kargoyu teslim almama yükümlülüğü aynı şekilde kullanıcıya aittir.

Kargo teslimat süresinin uzamasına sebep olacak hava şartları, salgın hastalıklar, kargo firmasından kaynaklanan aksaklıklar yada kullanıcının sipariş sürecinde teslimat adresi olarak belirttiği adresde kullanıcının ya da teslimatı kabul edecek kişinin bulunmamasından ve yaşanacak akısaklılardan site sorumlu değildir.

11. Değişim ve İade

Kullanıcının iade ve değişim hakkı iade politikamız doğrultusunda site tarafından korunur.

Kullanıcı satın aldığı ürünü satın alma tarihinden itibaren 60 gün içinde iade politikamızda belirtilen yönergelere gçre siteye bildirmek zorundadır. Özelleştirilmiş ürünler ( iç yazı ya da özel üretim ) iade kapsamında yer almaz.

İade süreci kullanıcının isteğini siteye e-posta, faks yada mektup ile bildirimi ile başlayıp sitede yer alan formlar sayfasında iade formunu doldurmasıyla devam eder. Kullanıcı satın aldığı ürünler belirtilen sürede aşağıda ki adrese göndermekle yükümlüdür.

GÜNALLAR ALTIN SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ
Adres: Yenibosna Merkez Mahallesi Kuyumcular Sokak No:4 İstanbul Vizyonpark Merkez Plaza C1 Blok Zemin
Kat No: 37 -38 Bahçelievler – İSTANBUL
Tel: +90212 603 2121 Faks:+90212 603 33 21 e-mail: info@gunallarjewellery.com

İade edilen ürünlerin kargo ücreti kullanıcıya aittir ve kargo esnasında yaşacak her türlü aksaklıktan ( kayıp, hasar vb.) kullanıcı sorumludur.

Emniyet şeridi açılmış yada kullanılan ürünlerin iade kapsamında yer almaz ve iade işlemleri gerçekleştirilmez.

İade talepleri genelde 2-4 iş günü içinde işleme konulur. Talebin işleme konulmasının ardından 30 gün içinde kullanıcıya para iadesi yapılır yada değişim işlemleri başlatılır.

12. Garanti

Sitede satışa sunulan tüm ürünler 2 ( İki ) yıl garanti kapsamındadır. Bu kapsam ürün bakım ve kullanım şartlarına bağlıdır.

Kullanıcı sitede yer alan ürünlerle alakalı tüm bilgileri okumakla mükelleftir ve siparişiyle birlikte tüm bilgileri kabul etmiş sayılır.

Ürün bakım ve kullanım şartlarına uygun olarak kullanılmadığı tespit edilen ürünler garanti kapsamından çıkartılır.

Ürünle alakalı üçüncü şahısların yapacağı her türlü işlem ürünü garanti kapsamından çıkartır.

Ürünle alakalı değişim veya onarım kararı siteye aittir. Site maliyeti yüksek olan onarımları müşteri memnuniyet ve mağduriyetini göz önünde de tutarak reddetme hakkına sahiptir.

Kullanıcı kargo politikamızda yer alan tüm hükümleri peşinen kabul eder.

Ürünlerle ilgili site dışında yer alan her türlü tanıtım, reklam ve inclemelerde ürünle ilgili belirtilen ifadeler ürünle alakalı bağlayıcılık teşkil etmez. Site’de yer alan ürünlerle alakalı açıkamalar dışında ki hiçbir şey bağlayıcı değildir. “Bu sitedeki bilgilerin doğruluğu, eksiksizliği ve güncelliği“ inceleyiniz.

Site gerekli incelmelerden sonra kullanıcıyı bilgilendirmekle sorumludur.

13. Linkler

Bu Site, bazıları Adelisa veya bağlı kuruluşları tarafından ve diğerleri üçüncü taraflarca işletilen diğer web sitelerine bağlantılar içerebilir. Bu bağlantılar size kolaylık sağlamak ve burada yer alan bilgilere ek bir erişim yolu olarak sunulmaktadır. Bu diğer sitelerdeki tüm bilgileri zorunlu olarak incelemedik ve bu sitelerin veya diğer sitelerin içeriğinden veya bu siteler veya diğer siteler aracılığıyla sunulabilecek herhangi bir ürün veya hizmetten sorumlu değiliz. Diğer sitelere bağlantıların dahil edilmesi, bağlantılı sitelerin içeriğinin onaylanması olarak görülmemelidir. Bağlantılı sitelerin kullanımı için farklı şartlar ve koşullar geçerli olabilir. Adelisa, bağlantılı siteleri kullanmanız sonucunda ortaya çıkan herhangi bir kayıp, hasar veya diğer yükümlülüklerden sorumlu değildir. 

13. Ticari Markalar ve Telif Hakları

Bu sitede görüntülenen ticari markalar, logolar ve hizmet markaları, Tiffany’nin, lisans verenlerinin veya içerik sağlayıcılarının veya diğer üçüncü tarafların tescilli ve tescilsiz ticari markalarıdır. 

Tüm bu ticari markalar, logolar ve hizmet markaları ilgili sahiplerinin mülkiyetindedir. 

Bu Site ve metin, tasarım, grafikler, arayüzler ve kod dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere tüm içeriği ve bunların seçimi ve düzenlenmesi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve diğer ülkelerin telif hakkı yasaları kapsamında bir derleme olarak korunmaktadır. 

13. İhlal Bildirimi

Telif hakkınızın veya adına hareket etmeye yetkili olduğunuz bir kişinin telif hakkının ihlal edildiğini düşünüyorsanız, telif hakkı temsilcimize bildirebilirsiniz:

 

Adelisa Hukuk Departmanı  

Yenibosna Merkez Mahallesi Kuyumcular Sokak No:4 İstanbul Vizyonpark Merkez Plaza C1 Blok Zemin 

Kat No: 37 -38 Bahçelievler – İSTANBUL 

Tel: +90212 603 2121 Faks:+90212 603 33 21 e-mail: info@gunallarjewellery.com 

 

Bildiriminizin Etkili olması için (i) yazılı olması, (ii) telif hakkı temsilcimize ulaştırılması ve (iii) esas olarak aşağıdakileri içermesi gerekir:  

  • İhlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin fiziksel veya elektronik imzası; 
  • İhlal edildiği iddia edilen telif hakkı alınmış çalışmanın kimliği veya tek bir çevrimiçi sitedeki birden fazla telif hakkı alınmış çalışma tek bir bildirim kapsamındaysa, bu sitedeki bu tür çalışmaların temsili bir listesi; 
  • İhlal ettiği veya ihlal faaliyetinin konusu olduğu iddia edilen ve kaldırılacak veya erişimin devre dışı bırakılacağı materyalin tanımı ve hizmet sağlayıcının materyali bulmasına izin vermek için makul ölçüde yeterli bilgi; 
  • Adres, telefon numarası ve varsa, şikayet eden tarafla iletişime geçilebilecek bir elektronik posta adresi gibi hizmet sağlayıcının şikayet eden tarafla iletişim kurmasına izin verecek makul ölçüde yeterli bilgiler; 
  • Şikayette bulunan tarafın, materyalin şikayet edilen şekilde kullanılmasına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığına dair bir beyan; ve 
  • Bildirimde yer alan bilgilerin doğru olduğuna ve şikayet eden tarafın ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğuna dair yalan yere yemin etme cezasına tabi olduğuna dair bir beyan. 

 

Adelisa, bize sağladığınız materyaller de dahil olmak üzere bu sitede bulunan herhangi bir materyali yayınlamak, iletmek, dağıtmak veya başka bir şekilde kullanıcıya ulaştırmakla yükümlü değildir ve bu nedenle, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir materyali siteden çıkarma hakkımızı saklı tutarız.